Holtera monitorēšana

Holtera monitorēšana

Holtera monitorēšana ir 24 stundu nepārtrauktas sirds aktivitātes elektroniskais pieraksts (elektrokardiogrāfija jeb EKG) pacientam ierasto aktivitāšu laikā. Ar šīs metodes palīdzību ārsts var novērtēt sirds darbības ritmu, aritmijas rašanos un tās biežumu.    

Holtera monitors ir neliela, ar akumulatoru darbojoša medicīnas ierīce, kas tiek izmantota sirdsdarbības ātruma un ritma mērīšanai. To arī izmanto, lai diagnosticētu citas novirzes, kas var ietekmēt normālu sirds darbību.  Holtera monitoru izmanto sirds ritma un ātruma mērīšanai 24 stundu ilgā periodā, turklāt, to lietojot, pacients var veikt ikdienas darbības.  Ierīces uzlikšana ir ātra un nesāpīga. Klientam uz krūšu kurvja zem drēbēm tiek izvietoti vienreizlietojamie elektrodi, pie tiem pievieno kardioreģistratoru, kas tiek piestiprināts pie jostas. 

Kad ieteicama holtera monitorēšana
 
* Jums ir lēna, ātra vai neregulāra sirdsdarbība. 

* Jums ir augsts asinsspiediens. 

* Jūs sākat jaunu sirds medikamentu lietošanu, vai arī ārstam ir jānosaka, vai Jūsu zāles darbojas pareizi.

* Jums ir elektrokardiostimulators, un ārsts vēlas pārliecināties, vai tas darbojas pareizi. 

* Jūsu veiktās elektrokardiogrammas (EKG) rezultāti nav normas robežās. 

* Jums ir bijusi sirdslēkme. 

* Jums ir ieplānota sirds operācija. 

* Ja jūsu ģimenes ārsts iesaka veikt diagnostisko pārbaudi Izmeklējuma nepieciešamību nosaka ārstējošais speciālists, izvērtējot kopējo veselības stāvokli.  

Kā tiek uzstādīts holtera monitors 

* Uz vairākām vietām krūšu rajonā ārsts novieto īpašas uzlīmes, kam pievieno elektrodus. Atsevišķos gadījumos var rasties ādas kairinājums vai izsitumi vietās, kur pievienoti elektrodi. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir alerģija pret jebkāda veida līmi vai plāksteriem. 

Elektrodi tiek savienoti ar monitoru, kas nepārtraukti ierakstīs elektriskos signālus. Monitoru ievieto nelielā korpusā, un Jūs varat to ņemt līdzi. Lietojot monitoru, ieteicams vilkt brīvu apģērbu. 

Ko vēl vajadzētu zināt par holtera monitora izmantošanu

Lietojot holtera monitoru, pievērsiet uzmanību savām sajūtām. Atzīmējiet laiku un to, ko jūs darījāt, kad sākās nevēlamas sajūtas. Pierakstiet, kad lietojat zāles vai dzērāt alkoholiskos dzērienus.  Šīs piezīmes var palīdzēt ārstam noteikt, kas izraisa traucējumus Jūsu sirdsdarbībā. 

Tālāk ir sniegti daži piemēri par to, kāda veida sajūtas jums jāpieraksta: 
* sāpes vai diskomforts krūtīs; 

* reibonis vai ģībonis; 

neregulārs sirds ritms; 

* elpas trūkums vai apgrūtināta elpošana; 

sirdsklauves. 

Izvairieties saslapināt krūtis, kamēr ir pievienoti elektrodi. Ja plāksteri kļūst slapji, tie var nokrist. Monitors nevar ierakstīt jūsu sirdsdarbības ātrumu, ja plāksteri un elektrodi nav vietā. Monitors var apstāties, ja tas kļūst slapjš.  Neesat saskarsmē ar rentgenstariem, kamēr lietojat monitoru. Izvairieties no metāla detektoriem, neizmantojiet elektrisko segu. Šīs ierīces var traucēt monitoram. Atgrieziet holtera monitoru ārstam atbilstoši norādījumiem. Ārsts apstrādās monitora informāciju, Jūsu piezīmes un informēs par rezultātiem. 

Monitorēšanas izmaksas 

Holtera monitorēšana 24 stundas – 45.00  EUR 
Sadarbojamies ar veselības apdrošināšanas kompānijām.    
Par pierakstu zvanīt uz “Saulkrastu veselības un sociālās aprūpes centrs” reģistratūru pa tālruni 67952700 vai uz e-pastu
registratura.svc@saulkrasti.lv.